+48 513 688 508 info@motli.pl

Legalizacja pracy obcokrajowca w Polsce – w czym możemy pomóc?

Rozpoczęcie pracy przez obcokrajowca w Polsce może wiązać się z wieloma trudnościami już na pierwszym etapie budowania tożsamości w nowym kraju. Dla wielu ludzi inny język, czy kultura to bariery nie do pokonania. Do tego dochodzi wiele formalnych aspektów, których załatwienie wymaga nie tylko znajomości obowiązujących w Polsce przepisów prawnych, ale też zaangażowania sporej ilości czasu. Nie warto jednak się zniechęcać i rezygnować z postawionych sobie celów już na starcie. Aby pomóc sobie w ich realizacji, wskazane jest skorzystanie ze wsparcia specjalistów.

Profesjonalne usługi relokacyjne

Motli Business Consulting Sp. z o.o. to firma, która świadczy szeroko pojęte usługi relokacyjne dla obcokrajowców, którzy przybywają do Polski. Kompleksowe wsparcie oferowane przez prawdziwych profesjonalistów w tej dziedzinie, ma na celu nie tylko usprawnienie formalnych działań i pomoc w wypełnieniu potrzebnych wniosków, ale także zapewnienie jak najlepszych warunków życia na co dzień. Nasi specjaliści wiedzą, jak trudne mogą być wszelkie procedury związane z legalizacją pracy na terenie Polski, a także z organizacją warunków do codziennego życia. Dlatego właśnie celem firmy Motli Business Consulting Sp. z o.o. jest, aby każdy klient przeszedł proces relokacji i adaptacji w nowym miejscu w najbardziej komfortowy dla niego sposób. Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i pracowników. Wszelkie szczegóły ustalane są zawsze indywidualnie, w oparciu o poszczególne wymagania i potrzeby klienta.

Karta Pobytu

Karta pobytu to podstawowy dokument, który uprawnia obcokrajowca do przebywania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a także do przekraczania granic państw należących do strefy Schengen. Korzystając z usług firmy Motli Business Consulting Sp. z o.o. wszystkie formalności związane z procesem składania potrzebnych wniosków, pozostają po naszej stronie. Nasi pracownicy zobowiązani są do dotrzymywania wszelkich umownych terminów, utrzymując jednocześnie stały kontakt z inspektorem zajmującym się daną sprawą. Dzięki temu mamy gwarancję, że proces uzyskania zezwolenia na pobyt w kraju zostanie przeprowadzony rzetelnie, w szybki i sprawny sposób. Należy jednak pamiętać, że po zakończeniu sprawy i uzyskaniu zezwolenia, cudzoziemiec osobiście odbiera kartę pobytu, udając się do urzędu z naszym pracownikiem.

Zezwolenie na pracę i oświadczenie o powierzeniu cudzoziemcowi pracy

W Motli Business Consulting Sp. z o.o. zajmujemy się również dopełnieniem wszelkich formalności odnośnie uzyskania zezwolenia na pracę. Wypełniane potrzebnych wniosków oraz dostarczenie ich do odpowiednich urzędów to czynności, w których nasi pracownicy są niesamowicie skuteczni. Dzięki temu szybki odbiór pozytywnej decyzji z naszą pomocą jest tylko formalnością. Ewentualne korekty, które mogą okazać się konieczne w toku postępowania, również leżą po naszej stronie, aby całkowicie odciążyć naszych klientów i zagwarantować im pełne wsparcie w uzyskaniu zezwolenia na pracę.

Legalny pracownik spoza RP

Zezwolenie na pracę w Polsce jest wydawane przez właściwego wojewodę, w zależności od siedziby pracodawcy. Jest ono ważne przez okres, który został wskazany. Zezwolenie może być wyrobione dla osoby, która posiada wizę lub kartę czasowego pobytu by mógł podjąć się czynności zarobkowych w RP. Istnieje aż pięć typów zezwoleń, wydawanych przez polskie organy:

  • Obcokrajowiec zatrudniony jest przez pracodawcę, który mieszka lub posiada siedzibę w RP i zatrudnia cudzoziemca na podstawie umowy o pracę, lub umowy cywilnoprawnej.
  • Cudzoziemiec rezyduje na terenie RP, gdyż pełni funkcję członka zarządu przedsiębiorcy, wpisanego KRS-u lub Spółki kapitałowej organizacji, a pobyt obcokrajowca trwa łącznie 6 miesięcy w przeciągu następnych 12 miesięcy.
  • Cudzoziemiec pracuje dla obcokrajowca i delegowany jest na więcej niż 30 dni w ciągu roku do Polski do oddziału swojej firmy, zakładu zagranicznego pracodawcy lub pracuje u podmiotu, który związany jest z pracodawcą z zagranicy.
  • Obcokrajowiec wykonuje świadczenia dla zagranicznego pracodawcy, który nie posiada organizacji zorganizowanej na terenie RP (brak oddziału i zakładu) i delegowany jest do Polski, aby realizować usługi eksportowe, czyli okazjonalne i tymczasowe.
  • Cudzoziemiec pracuje u obcokrajowca i jest delegowany do Polski na więcej niż 3 miesiące w przeciągu następnych 6 miesięcy w innym celu, niż zawartym w zezwoleniu B, C i D.

Stanowimy wsparcie dla obcokrajowców, którzy dokładnie nie wiedzą w jaki sposób uzyskać kartę pobytu lub ma problemy z uporządkowaniem dokumentacji.

Oferta wygodnego abonamentu

Biorąc pod uwagę zawiłość przebiegu niektórych procedur, wychodzimy naprzeciw swoim klientom, oferując specjalny abonament uprawniający do nielimitowanego korzystania z naszych usług. Takie rozwiązanie pozwoli na sprawne załatwienie wszelkich formalności i rozwiązanie bieżących sytuacji za stałą, miesięczną opłatą abonamentową. Opłata jest zawsze na takim samym poziomie finansowym, bez względu na ilość zleceń. Dzięki tej możliwości nasi klienci mogą skorzystać z kompleksowej usługi legalizacji pobytu i pełnej adaptacji na terenie RP.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami:

Kontakt

Wrocław

ul. Wybrzeże J. Słowackiego 9, pok. 36

50-413 Wrocław

info@motli.pl

+48 513 688 508

poniedziałek - piątek od 8.00 do 16.00

Poznań

ul. Św. Marcina 45

61-806 Poznań

kontakt@motli.pl

+48 601 259 696

poniedziałek - piątek od 8.00 do 16.00